Děj hry

Následující tabulka vám pomůže pochopit děj naší hry. Přestože se inspirujeme reáliemi z knih a filmů o Harrym Potterovi a snažíme se z nich „vytáhnout“ to nejlepší, neřídíme se předem připraveným scénářem událostí, s nimiž jste se mohli setkat v již zmíněném příběhu, ale naopak nabízíme hráčům možnost podílet se na jeho originálním rozvoji.
Rok
Herní událost
1981
Pád Lorda Voldemorta. Smrtící kletba se při pokusu o vraždu Harryho Pottera obrací proti němu, Voldemort je zničen na „méně než přízrak“. Velká část smrtijedů polapena a postupně odsouzena k doživotnímu vězení v Azkabanu. Zbylí se ukrývají na neznámých místech.
1983
Harry Potter byl za záhadných okolností „políben“ mozkomorem, ve věku tří let přichází o svou duši.
1984
Za útok na Harryho Pottera za pomoci mozkomorů byla na doživotí uvězněna do Azkabanu tehdejší 2. náměstkyně ministra kouzel Agatha Farewell a členka Hnutí neúprosných (utajované seskupení povstalců hlásejících se k odkazu lorda Voldemorta).
22. 12. 1988
Válka o Bradavice.
Bradavičtí učitelé a zároveň tajní členové Hnutí neúprosných Kate Morwood, Daniel Brave a Eileen Der Carantésse využili krátké nepřítomnosti Albuse Brumbála a propašovali do Bradavic zbytek členů svého hnutí (cca 50 kouzelníků doprovázených mnoha set mozkomory), s jejichž pomocí obklíčili celou školu a zabili většinu členů profesorského sboru (Burbageovou, Kratiknota, Prýtovou, Trelawneyovou, Sinistrovou, Vectorovou, Hoochovou a Ketleborna) a ostatní (Severuse Snapea a Minervu McGonagallovou) uvěznili spolu se studenty ve sklepení. Mnoho studentů bylo zabito (všichni „mudlovští šmějdi“, studující členové rodiny Weasleyových alias „krvezrádci“, potomek Voldemortových „zrádců“ Malfoyových a další.
 
Při návratu Albuse Brumbála doprovázeného členy Fénixova řádu a bystrozory došlo k boji, během něhož byla většina přeživších studentů Bradavic Brumbálem osvobozena a na jeho pokyn Minervou McGonagallovou a Severusem Snapem během neúprosného boje převedena do Prasinek a odtud přemístěna na Ministerstvo kouzel.
 
Profesorku McGonagallovou zavraždila Eileen Der Carantésse při obraně části studentů napadených během útěku několika členy Hnutí neúprosných. Většině povstalců z Hnutí se podařilo před Albusem Brumbálem prchnout, zajatí a uvězeněni do Azkabanu byli: Eileen Der Carantésse, Agnes Forbrook, Gilbert Crackpot, Reginald Flitwick, Ethan Northcutt a mnoho vlkodlaků. Albus Brumbál zemřel v boji rukama Logaina Ablara a Kate Morwood. Krátce poté byli tito dva vrazi zabiti členy Fénixova řádu.
24. 12. 1988
Bradavice uzavřeny. Většina studentů nastupuje do zahraničních škol (Ilvermorny, Krásnohůlky, Kruval), případně jsou vzdělávámi doma svými rodiči. Dochází k útlumu povstalců z Hnutí neúprosných.
30. 12. 1991
Ministryně kouzel Millicent Bagnoldová nahrazena Dolores Jane Umbridgeovou.
1993
Bradavice opět otevřeny a do prvního ročníku nastupují noví studenti. Do funkce ředitele jmenován Severus Snape. 
 
Archiv zpráv
×